فلنج ‌ها اتصالات پرکاربرد و مهمی هستند؛ که به ویژه در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی مورد استفاده قرار می ‌گیرند. یکی از انواه فلنج، فلنج تخت است. فلنج تخت یک قطعه‌ ی صفحه ‌ای است؛ که برای اتصال دو لوله به یک دیگر یا اتصال یک لوله به یک تجهیزات مانند پمپ، صفحه ‌ی گرم ‌کن و… به کار می ‌رود. این اتصالات انواع مختلفی دارند که با توجه به ساختارشان، از مصارف زیادی برخوردار هستند. این فلنج‌ها به دو قسمت بالایی و پایینی تقسیم می‌ شوند؛ که هر یک دارای سوراخ ‌هایی برای پیچ‌ ها و مهره‌ ها برای اتصال هستند.ی کی از انواع این قطعات، فلنج جوشی فولادی است؛ که کاربرد بسیاری دارد. فلنج تخت از فولاد، استیل، پلی‌اتیلن و آلیاژ های دیگر ساخته شده و به بازار عرضه می شود.در ادامه این مطلب، به معرفی انواع فلنج جوشی خواهیم پرداخت. برای خرید فلنج تخت جوشی می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید.

فلنج تخت جوشی

فلنج تخت جوشی کمپانی زانکو

شرکت زانکو یکی از پیشروهای تامین فلنج در قلب ایران، یعنی تهران است که به صورت عمده به تأمین و توزیع انواع فلج می‌پردازد. این شرکت با بیش از دو دهه تجربه، توانسته است به یکی از نخستین انتخاب‌ها در ارائه فلنج تخت جوشی برای صنعت ساخت و ساز تبدیل شود. تمرکز این شرکت بر کیفیت بالا، قیمت رقابتی، و خدمات حرفه‌ای ارائه شده، آن را از سایر رقبا متمایز ساخته است.

خدمات زانکو در زمینه آهن آلات‎

تامین

1. تأمین انواع فلنج تخت جوشی

شرکت زانکو به عنوان یک تأمین‌کننده معتبر، انواع مختلفی از فلنج تخت جوشی را به مشتریان ارائه می‌دهد. از جمله محصولات ارائه شده توسط این شرکت می‌توان به ورق‌ها، نبشی‌ها، لوله‌ها، و پروفیل‌های مختلف اشاره کرد.

مشاوره فنی

2. مشاوره فنی

شرکت زانکو با تیمی مجرب از مهندسین و کارشناسان فنی، خدمات مشاوره‌ای در زمینه انتخاب محصولات مناسب برای پروژه‌های مختلف ارائه می‌دهد. این خدمات به مشتریان کمک می‌کند تا بهترین فلنج تخت جوشی را برای نیازهای خود انتخاب کنند.

ارسال به سراسر ایران

3. ارسال به سراسر ایران

یکی از مزیت‌های شرکت زانکو، امکان ارسال انواع فلنج تخت جوشی به سراسر ایران است. با توجه به دارا بودن انبارهای بزرگ و شبکه حمل‌ونقل قوی، مشتریان در هر نقطه‌ای از منطقه می‌توانند به راحتی به محصولات دلخواه خود دسترسی داشته باشند.

ارتباط با کمپانی زانکو

021-88475940-1

0912-0383889

021-86174283

021-86174127

021-22392688

021-22392699

فلنج جوشی فولادی چیست؟

فلنج جوشی فولادی قطعه ‌ای است که به عنوان اتصالی برای لوله‌ها یا قطعات فلزی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع فلنج ‌ها به وسیله جوشکاری به سطح لوله یا قطعه‌ی مورد نظر متصل می‌شوند. اهمیت استفاده از فلنج‌های جوشی در اتصالات صنعتی، مخصوصاً در سیستم‌های لوله‌کشی، به دلیل استحکام و پایداری اتصالات آنها بوده و معمولاً در مواردی که نیاز به اتصالات محکم و مطمئن داریم، مورد استفاده قرار می ‌گیرند. فلنج‌ های جوشی فولادی در سیستم ‌های لوله‌کشی و اتصالات فلزی مورد استفاده قرار می ‌گیرند. این فلنج‌ ها به صورت دایره‌ ای یا مستطیلی تولید می‌ شوند؛ و دارای سوراخ‌ هایی هستند که با لوله یا قطعه دیگری جوش می ‌زنند. فلنج‌ های جوشی در انواع مختلفی مانند فلنج لوله ‌ای، فلنج کور، فلنج لنگ، فلنج گرد و... تولید می ‌شوند. هر نوع فلنج برای استفاده در شرایط مختلف و با توجه به نوع اتصال مورد نیاز انتخاب می‌شود.

این فلنج‌ ها به سطح لوله یا قطعه‌ی دیگر متصل می‌شوند؛ و با استفاده از فنون جوشکاری از جمله جوشکاری MIG/MAG یا TIG به سطح اتصال جوش می ‌دهند. اتصال ایجاد شده توسط فلنج جوشی فولادی به دلیل جوش داده شدن میانه لوله‌ ها یا قطعات، استحکام و مقاومت بالاتری نسبت به اتصالات معمولی دارد. این فلنج‌ ها در صنایع مختلف از جمله صنایع نفت و گاز، پتروشیمی، صنایع آب و فاضلاب، انرژی، ساختمانی و... مورد استفاده قرار می‌ گیرند. در برخی موارد، مانند سیستم‌ های لوله ‌کشی تحت فشار، اتصال محکم و مطمئن امری حیاتی است.

مطلب پیشنهادی: فلنج فولادی

فلنج تخت جوشی

مشخصات فنی فلنج جوشی

 بیشتر فلنج ‌های جوشی مورد استفاده در صنعت از فولاد و آلیاژهای آن، چدن و پلی اتیلن، تولید می ‌شوند. استفاده از این متریال به دلیل خاصیت های ویژه ای است که به فلنج می دهد. فلنج تخت (Flat Flange)، معمولاً از فولاد ساخته می ‌شود؛ و دارای سطح صاف و تخت است. این مورد سبب این می شود که در اثر اتصال دو لوله به کمک آن، فشار و وزن مواد را توزیع می ‌کند. و می تواند نهایت کارایی را از خود نشان دهد. اتصالات فلنجی جوشی فولادی، هم برای شرایطی با فشار و دمای بالا و هم برای فشار و دمای پایین، مناسب‌ هستند. از این رو در شرایط کاری بسیار گسترده و متنوعی مورد استفاده قرار می گیرد. اگر چه لازم به ذکر است که اتصالات فلنجی از جنس چدن، در مواجهه با برخی تنش ‌ها، از هم باز می‌ شوند؛ و ترک می‌خورند.

برای همین بسیار اهمیت دارد که از چه نوع فلنجی در چه شرایطی استفاده می کنید. فلنج تخت فولادی در لوله کشی و برای اتصال لوله ها با کمک وسایل دیگر مانند پمپ، مخزن تحت فشار به کار می رود. این مورد را می توان گسترده ترین کاربرد این قطعه دانست. قطر داخلی، قطر خارجی، تعداد و قطر سوراخ‌ ها، قطر پیچ مناسب و ضخامت، از جمله مشخصات فنی دیگری هستند؛ که فلنج ‌های جوشی را از هم متمایز می‌ کنند. و باعث می شود هر کدام از آن ها برای شرایط کاری خاصی مناسب باشند. 

مطلب پیشنهادی: فلنج تخت فولادی جوشی

ویژگی های فلنج جوشی فولادی

فلنج ‌های جوشی فولادی به دلیل اتصال جوشی محکم با لوله‌ ها یا قطعات دیگر، دارای محکمی و استحکام بالایی هستند؛ که از نظر ایمنی و عملکرد سیستم‌ ها بسیار حائز اهمیت است. این فلنج ‌ها به دلیل جوشکاری محکم، می ‌توانند فشار های بالا را تحمل کرده؛ و به اتصالات مطمئنی منجر شوند. همچنین فلنج‌ های جوشی به دلیل جوشکاری مستقیم، دوام و پایداری طولانی مدتی دارند؛ و نیاز به تعویض یا تعمیر کم تری دارند. این فلنج ‌ها در انواع مختلف از جمله فلنج لوله‌ ای، فلنج کور، فلنج لنگ، فلنج گرد و... و با اندازه ‌ها و اشکال مختلفی تولید می ‌شوند؛ تا به نیاز های مختلف سیستم ‌ها پاسخ دهند. فلنج‌ های جوشی فولادی می‌ توانند با استفاده از جنس ‌ها و پوشش‌ های مختلف، با محیط‌ های مختلفی مانند محیط ‌های خورنده، حساس به خوردگی و... ساز گاری داشته باشند.

 نصب فلنج ‌های جوشی به دلیل استفاده از فنون جوشکاری متداول و ساده، به راحتی انجام می ‌شود. این فلنج ‌ها با توجه به استاندارد های مختلف مانند ANSI، ASME، DIN و... تولید می ‌شوند؛ و می ‌توانند با نیاز های مختلف کاربران هماهنگ شوند. فلنج‌ های جوشی معمولاً به دما ها و فشار های مختلف تحمل می‌ کنند؛ و به اتصالات مطمئن در شرایط مختلف کمک می‌ کنند. طراحی این فلنج‌ ها به گونه ‌ای است که جریان مواد در سیستم‌ ها به کم ترین حد از ممکن متوقف شود. ویژگی‌ های فنی و عملکردی فلنج‌ های جوشی فولادی باعث می ‌شود؛ که در بسیاری از صنایع و سیستم‌ها به عنوان اتصالات مهم و مطمئن مورد استفاده قرار گیرند.

فلنج تخت

فلنج تخت یکی از انواع فلنج‌ها است که در اتصالات لوله‌ ها و تجهیزات صنعتی به کار می ‌رود. فلنج تخت به صورت یک صفحه صاف و بدون خمیدگی یا منحنی است؛ که در ابعاد و سایز های مختلف تولید می‌ شود. از این فلنج برای اتصال لوله‌ ها با هم یا اتصال لوله به تجهیزات مانند شیرآلات و پمپ‌ ها استفاده می‌ شود. فلنج تخت عموماً از جنس فولاد، استنلس استیل و آلیاژهای مختلف تولید می ‌شود؛ و به دو صورت روکش داده شده و ندارای روکش در بازار عرضه می‌ شود. همچنین، فلنج تخت در انواع مختلفی از جمله فلنج تخت دارای چهار یا هشت پیچ؛ فلنج تخت بدون پیچ، فلنج تخت با گردش، فلنج تخت با کلاهک و ... تولید می‌ شود. مزیت استفاده از فلنج تخت نسبت به فلنج‌ های دیگر این است؛ که آن را به راحتی می ‌توان از لوله‌ ها جدا کرد و مجدداً آن را بازگرداند.

مزایای اتصالات فلنجی جوشی

در این بخش قصد داریم به مزایای اتصالات فلنجی جوشی بپردازیم. اگر چه اتصال با فلنج جوشی، روشی پر هزینه‌ تر از جوش مستقیم به حساب می ‌آید. اما مزایای دارد که آن را جایگزین بهتری برای روش جوشکاری کرده است. مهم ترین مزیت فلنج تخت جوشی مونتاژ ساده ‌تر این نوع از اتصال نسبت به جوش مزیت مهمی است. که سبب می شود سرعت نصب اتصلات افزایش پیدا کند. و هزینه های شما را کاهش دهد. کاربرد این فلنج ها به ویژه در مکان‌  هایی با فضای کم، این مونتاژ آسان، امتیاز بزرگی به حساب می ‌آ ید. و باعث می شود کاربران راحت تر و در زمان کم تری اقدام به نصب فلنج کنند. یکی دیگر از مزیت مهم این فلنج این است؛ که هنگام نیاز به کالیبراسیون و تمیز کردن داخل لوله‌ ها و تجهیزات، فلنج‌ ها به راحتی از هم جدا می ‌شوند.

یکی از مهم ترین مزایای اتصالات فلنجی جوشی این است که؛ جوشکاری اتصالات جوشی علاوه بر آب بندی بسیار خوب سبب می گردد؛ پیچیدگی سیستم های لوله کشی کم تر شده است. این نوع فلنج از لحاظ بصری یک دست تر و منظم تر به چشم بیایند. برای همین در محل هایی زیبایی یکی از معیار های می باشد؛ استفاده از این فلنج ها می تواند مناسب باشد. اگر اتصالات جوشی در یک سیستم لوله کشی دچار آسیب شوند؛ می توان نسبت به رفع آسیب و تعویض آن ها راحت تر از دیگر اتصالات اقدام نمود.

فلنج تخت جوشی

نکات مهم هنگام خرید فلنج جوشی فولادی

 در هنگام خرید انواع فلنج جوشی فولادی لازم است؛ تا نکات مهمی را در نظر داشته باشید. پیش از پرداختن به این موارد باید بگوییم زانکو تخصصی ترین وب سایت اتصالات، لوله و تاسیسات در کشور است. که می توانید از آن نسبت به خرید فلنج تخت جوشی اقدام کنید. توجه داشته باشید که استفاده از فلنج  بی‌کیفیت، عمر پروژه شما را کوتاه می ‌کند. همین موضوع باعث افزایش هزینه تعمیر و نگهداری می ‌شود. از این رو برای خرید این قطعه به کیفیت آن بسیار دقت کنید. برای خرید انواع لوله و اتصالات از جمله فلنج‌ های جوشی، از فروشگاه ‌هایی با سابقه بلند مدت کمک بگیرید. با توجه به این موضوع می توان گفت زانکو بهترین گزینه برای شما است. درزمان خرید حتما از مشخصات فنی فلنج جوشی مورد نظر خود به صورت دقیق مطمئن شوید. تا بتوانید کارایی که از آن انتظار دارید را دریافت کنید.

شما می توانید برای تجربه خرید بی نقص پیش از نهایی کردن فرآیند خرید خود، با کارشناسان زانکو مشورت کنید. در این مطلب، به معرفی فلنج ‌های فولادی جوشی، انواع، مزایا و معایب، مشخصات فنی، استانداردها و کاربردهای آن پرداختیم. برای خرید این محصول با کم ترین قیمت بازار و ضمانت کیفیت با شماره های ما تماس بگیرید. جهت استعلام قیمت فلنج، با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.

انواع فلنج تخت

فلنج تخت یا فلنج صاف، یک نوع از فلنج‌ ها است که؛ به‌ عنوان یک اتصال فلزی بین دو لوله یا دو قطعه مختلف به‌ کار می‌ رود. این نوع فلنج انواع مختلفی دارد. فلنج تخت به‌ دلیل سطح صاف و بدون انحنای خود؛ برای اتصال لوله‌ ها و تجهیزات مختلف با فشار بالا و در دما های مختلف مناسب است. که این مورد کارایی بالای فلنج تخت را نشان می دهد. برخی از انواع فلنج تخت در ادامه بررسی خواهد شد. یکی از انواع آن  فلنج تخت جوشی است. این نوع فلنج‌ ها به وسیله جوشکاری به ‌لحاظ دائمی به لوله ‌ها و تجهیزات مرتبط پیوسته می ‌شوند. از فلنج جوشی در شرایط مختلفی استفاده می شود. فلنج تخت دو پارچه نیز یکی دیگر از انواع آن است. این نوع فلنج‌ ها دارای دو قسمت هستند که با یک دیگر در اتصال دو لوله به‌ کار می ‌روند.

 فلنج تخت بدون دندان نیز نوع دیگر فلنج تخت است. این نوع فلنج‌ ها بدون دندان‌ های داخلی برای اتصال لوله‌ ها به‌ کار می‌ روند. فلنج تخت با دندان نیز نمونه دیگر است. این نوع فلنج ‌ها با داشتن دندان‌ های داخلی برای جلو گیری از حرکت لوله‌ ها در اتصال استفاده می‌ شوند. همچنین باید بگوییم که فلنج تخت گلویی نیز مدل دیگر است. این نوع فلنج‌ ها برای اتصال لوله‌ هایی با قطر بزرگ ‌تر از فلنج‌ های تخت استفاده می ‌شوند. هر یک از این نوع فلنج تخت برای استفاده در شرایط و محیط‌های مختلف مناسب هستند.

استاندارد فلنج تخت

استاندارد فلنج تخت، یکی از مهم ترین استاندارد های صنعتی است که مشخصات فنی و معیارهایی را برای فلنج تخت تعیین می‌کند. این استاندارد به‌صورت جهانی توسط بین المللی ANSI (American National Standards Institute) و با همکاری با ISO (International Organization for Standardization) تدوین شده است.

برخی از مهمترین استانداردهای فلنج تخت، شامل موارد زیر می‌باشد:

  • استاندارد ANSI B16.5: این استاندارد مشخصات فلنج تخت مورد استفاده در اتصالات لوله‌ها را تعیین می‌کند.
  • استاندارد ANSI B16.47: این استاندارد برای فلنج‌های تخت بزرگ قطر استفاده می‌شود که قطر آنها بیشتر از ۲۴ اینچ است.
  • استاندارد DIN: این استاندارد در اروپا مورد استفاده قرار می‌گیرد و مشخصات فنی مربوط به فلنج تخت را مشخص می‌کند.
  • استاندارد JIS: این استاندارد در ژاپن مورد استفاده قرار می‌گیرد و مشخصات فنی فلنج تخت را تعیین می‌کند.

به‌طور کلی، استفاده از استانداردهای فلنج تخت در ساخت و استفاده از فلنج‌ها می‌تواند باعث اطمینان از کیفیت و قابلیت اطمینان بیشتر در اتصالات لوله‌های صنعتی شود.

نکات مهم درخرید فلنج تخت

در خرید فلنج تخت، باید به نکات زیر توجه کرد تا بتوانید بهترین فلنج را انتخاب کنید. استفاده از استاندارد بسیار اهمیت دارد. بررسی استفاده از استاندارد در ساخت فلنج تخت بسیار مهم است، زیرا به شما کمک می‌کند؛ تا به یک فلنج با کیفیت و استاندارد دسترسی پیدا کنید. نوع فلنج نیز باید بررسی شود. نوع فلنج تختی که باید خریداری کنید، بسته به نوع کاربردی که برای آن دارید تعیین می‌ شود. به عنوان مثال، فلنج‌ های لبه دار برای کاربرد های خاصی طراحی شده ‌اند. مورد دیگر نیز جنس فلنج است. جنس فلنج تخت می ‌تواند به طور چشم گیری روی کیفیت و عمر مفید آن تاثیر بگذارد. برای مثال، فلنج تخت استیل به دلیل مقاومت بیشتر در مقابل خوردگی و حرارت، در برخی کاربرد ها انتخاب مناسبی است. ابعاد فلنج نیز در هنگام خرید آن باید مد نظر شما باشد. برای خرید فلنج تخت، باید ابعاد دقیق فلنج مورد نیاز خود را بدانید تا به درستی انتخاب کنید.

قیمت نیز مورد مهم دیگر است. قیمت فلنج تخت همیشه می‌ تواند نشانگر کیفیت آن نباشد؛ بنابراین قبل از خرید فلنج تخت، باید بازار را برای قیمت ‌ها و کیفیت موجود بررسی کرده؛ و برای خود تصمیم مناسبی بگیرید. باید از فروشنده ‌ای خرید کنید که معتبر و قابل اعتماد باشد و توانایی ارائه مشاوره در خرید فلنج تخت را داشته باشد. که زانکو می تواند بهترین فروشنده باشد. چرا که تخصصی تری سایت لوله، اتصالات و تاسیسات است. که می توانید بهترین خرید را تجربه کنید.

مطلب پیشنهادی: اتصالات جوشی فولادی

فلنج تخت فولادی

فلنج تخت فولادی یا فلنج تخت از جنس فولاد، یک نوع فلنج است؛ که برای اتصال و پیوستن دو قطعه فلزی به‌ کار می ‌رود. این نوع فلنج برای اتصال لوله ‌ها به یک دیگر یا به تجهیزات مانند شیرآلات؛ پمپ‌ ها و مخازن استفاده می‌ شود. فلنج تخت فولادی معمولاً در صنایع نفت و گاز، صنایع شیمیایی، پالایشگاه ‌ها، نیروگاه‌ ها و صنایع ساختمانی به‌ کار می‌ رود. فلنج تخت فولادی از جنس‌ های مختلفی از جمله فولاد کربنی؛ فولاد آلیاژی و استنلس استیل ساخته می ‌شود. در این نوع فلنج، برای اتصال دو قطعه فلزی، تعدادی سوراخ در فلنج قرار می‌ گیرد؛ که به‌ وسیله پیچ و مهره، فلنج به لوله یا تجهیزات مرتبط پیوسته می ‌شود. فلنج تخت فولادی به‌ دلیل مقاومت بالایی که؛ در برابر فشار و دمای بالا دارد، برای استفاده در شرایط سخت صنعتی مناسب است. همچنین، فلنج تخت فولادی قابلیت استفاده مجدد را دارد.

باید بگوییم فلنج تخت فولادی برای اتصال در شیرآلات و در محل هایی که به تعمیر نیاز داشته باشند. که این باعث می شود کاربرد زیادی داشته باشد. این نوع فلنج به علت سطح صاف فلنج تخت فولادی از آن در خصوص کار های فنی استفاده می شود. همان طور که گفتیم فلنج تخت فولادی یکی از انواع مختلف فلنج است که؛ برای اتصال لوله‌ های فولادی بسیار استفاده می ‌شود. فلنج فولادی انواع دیگری نیز دارد. این نوع فلنج در شرایط مختلفی مورد استفاده قرارمیگیرد. می توان گفت فلنج فولادی یکی از پر کاربرد ترین انواع فلنج است.

راه های ارتباطی

telephone-call

شماره تماس: 

021-22392688

021-22392699

whatsapp (1)

واتساپ:

09120383889

location

آدرس:

تهران، الهیه