زانو 45 درجه مانیسمان

شرکت زانکو عرضه کننده انواع محصولات صنعتی است. که یکی از آن ها زانو ۴۵ درجه مانیسمان می باشد. در این نوشتار قصد داریم این محصول زانکو را معرفی و بررسی کنیم. زانو مانیسمان ۴۵ درجه از جمله قطعات اتصال دهنده می باشد که؛ در صنایع و تاسیسات بسیار پر کاربرد می‌ باشد. اتصالات کاربرد های مختلفی دارند که به طور معمول؛ از این اتصال برای تغییر جهت جریان مورد استفاده قرار می‌گیرد. زانو جوشی به دو دسته‌ ی اصلی مانیسمان و درزدار تقسیم می‌شود. هر کدام از این نوع اتصالات ویژگی های منحصر به فردی را ارائه می دهند. که با توجه به این ویژگی ها کاربرد های مختص به خود را دارند. زانو مانیسمان به نسبت زانو درزدار برتر است. این محصول یکی از انواع محصولات در حوزه اتصالات جوشی است. در واقع محصول زانو 45 درجه جوشی یکی از انواع دسته بزرگ اتصالات جوشی است. شما عزیزان میتوانید برای مشاهده سایر این محصولات روی لینک اتصالات جوشی کلیک کنید.

زانو مانیسمان دارای تحمل و فشار کاری بیشتری نسبت به زانو درزدار می ‌باشد. در ادامه بیشتر به این محصول زانکو خواهیم پرداخت. برای مشاهده همه محصولات زانکو کلیک کنید.

زانو 45 درجه مانیسمان جوشی:

زانوی 45 درجه یک قطعه لوله است که در زاویه 45 درجه از نقطه اتصال دو قسمت مختلف لوله جوش داده شده است. این نوع اتصال معمولا برای تغییر جهت یک خط لوله که از یک راهرو به راهرو دیگر می‌روند، استفاده می‌شود. جوش زانوی 45 درجه می‌تواند با استفاده از فرآیند جوشکاری مختلفی مانند جوشکاری قوسی، جوشکاری TIG و MIG انجام شود. این نوع اتصالات جوشی در صنایع مختلفی مانند نفت و گاز، پالایشگاه‌ها، صنایع شیمیایی و فولاد استفاده می‌شوند.

ارتباط با کمپانی زانکو

021-88475940-1

0912-0383889

021-86174283

021-86174127

021-22392688

021-22392699

موارد استفاده زانو ۴۵ درجه مانیسمان

همان طور که گفتیم با توجه ویژگی های برتر زانو 45 درجه مانیسمان؛ این محصول کاربرد های بسیار گسترده ای دارد. که از جمله آن ها می توان به استفاده از این زانو در اغلب پروژه‌ های گازرسانی؛ اشاره کرد. در زمانی که قصد این وجود داشته باشد که لوله کشی گاز به صورت رو کار انجام شود؛ استفاده از زانو مانیسمان اولین پیشنهاد است. چرا که همان طور که گفته شد توان تحمل فشار لوله و زانویی مانیسمان؛ از نمونه درزدار بیشتر است. از این رو برای جلوگیری از بروز حوادث احتمالی از آن استفاده می شود. گاهی اوقات در لوله ‌کشی‌ های آب خاص مانند کشاورزی نیز از این محصول استفاده می شود. البته باید بگوییم زانویی 45 درجه در موارد بسیاری به‌ کار می ‌رود. جالب است بدانید که طبق ضوابط سازمان نظام مهندسی؛ استفاده از زانو ها و اتصالات درز دار در لوله ‌کشی رو کار، مجاز می ‌باشد.

 از مهم ترین کاربرد های زانو ۴۵ درجه جوشی مانیسمان می توان به؛ تغییر مسیر و انحراف جریان سیال اشاره کرد. که حتما با این کاربرد آن آشنا هستید. اما در کنار این مورد که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. برای تغییر سایز لوله نیز از این نوع اتصال استفاده می شود. همچنین باید بگوییم که برای اتصال لوله‌ هایی که در مسیرهای مختلف قرار دارند نیز؛ زانو 45 درجه مانیسمان مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول در کنار لوله فولادی از پر فروش ترین محصولات زانکو است. لوله فولادی نیز کاربرد های گسترده ای دارد. برای خرید لوله فولادی وارد صفحه لوله فولادی شوید.

زانو 45 درجه زانکو:

اتصالات جوشی زانو 45 درجه زانکو، از جمله محصولات با کیفیت و قابل اعتماد شرکت زانکو در زمینه تولید اتصالات لوله و لوازم جانبی است. این اتصالات جوشی در زوایای 45 درجه برای تغییر جهت خطوط لوله و اتصال دو بخش مختلف از لوله استفاده می‌شوند. اتصالات جوشی زانو 45 درجه زانکو از جنس فولاد کربنی با کیفیت بالا تولید می‌شوند و در برابر ضربه و فشار قابلیت مقاومت و پایداری بسیار بالایی دارند. همچنین، این اتصالات با توجه به جنس مصرفی، قابل استفاده در برابر اکثر مواد شیمیایی و فرآیندهای صنعتی هستند.

اتصالات جوشی زانو 45 درجه زانکو، با تکنولوژی پیشرفته جوشکاری و با استفاده از دستگاه‌های مدرن و تجهیزات پیشرفته، تولید می‌شوند. در این فرآیند، دو بخش مختلف لوله با استفاده از جوشکاری آرکی محافظ، در زاویه 45 درجه به هم وصل می‌شوند و سپس با استفاده از دستگاه‌های پرس و تراش، اتصالات جوشی زانو 45 درجه تولید می‌شوند.

با توجه به کیفیت و استانداردهای بالا، اتصالات جوشی زانو 45 درجه زانکو برای استفاده در صنایع نفت و گاز، پالایشگاه‌ها، صنایع شیمیایی، نیروگاه‌ها و صنایع فولادی مناسب هستند. همچنین، این اتصالات با توجه به طراحی زیبا و ظاهری جذاب، به عنوان یک اتصالات لوله با کیفیت و قابل اعتماد شناخته می‌شوند.

 
موارد استفاده زانو ۴۵ درجه مانیسمان
انواع زانو ها

انواع زانو ها

زانو ها در انواع مختلف یکی از مواد اتصال دهنده پر کاربرد در صنایع و تاسیسات می باشد. به برخی از کاربرد های آن ها در بخش های قبلی اشاره شد.زانو 45 درجه مانیسمان ویژگی های قابل توجهی دارد. همان طور که گفته شد برای تغییر جهت جریان از این قطعه استفاده می شود. این کاربرد آن را حتما در منازل خود مشاهده کرده اید. زانو ها به دو دسته اصلی مانیسمان و درزدار تقسیم می شود. باید بگوییم که فرایند تولید این دو نوع زانویی به کلی با هم متفاوت است. برای همین ویژگی های متفاوتی را به نسبت یک دیگر ارائه می دهند. لوله های درز دار مقاومت کم تری دارند. البته این به معنای این نیست که مقاومت آن پایین است. بلکه منظور آن است که در قیاس زانو بدون درز، مقاومت کم تری در برابر فشار های وارده دارد.

همبن مورد باعث می شود که زانو مانیسمان دارای تحمل و فشار کاری بیشتری نسبت به زانو درزدار باشد. و در موارد حساس و مخاطره آمیز مانند لوله کشی گاز؛ از این این زانویی استفاده شود. زانو جوشی بر اساس زاویه به سه دسته 45 90 و 180 درجه طبقه بندی و تولید می شود. که در این نوشتار به نمونه 45 درجه آن می پردازیم. البته سایر نمونه های زانویی نیز در زانکوعرضه می شود؛ که توانید نسبت به خرید آن اقدام کنید. لوله پلاستیکی دیگر محصول زانکو است. برای خرید لوله پلاستیکی وارد صفحه لوله پلاستیکی شوید.

مزایای زانو 45 درجه مانیسمان

در این بخش از نوشتار قصد داریم به بیان  مزایای زانو 45 درجه مانیسمان بپردازیم. اولین موردی که در این خصوص می توانیم به آن اشاره کنیم این است که؛ این محصول از فولاد ضد زنگ ساخته شده است. همین مورد باعث شده است که در بسیاری از شرایط آب هوایی بتوان؛ بدون نگرانی از آن استفاده کرد. به طور مثال در صنایعی که در رطوبت فعال هستند از این زانویی زیاد استفاده می شود. از آن جایی که زانو مانیسمان مقاومت بالایی دارد باید بگوییم انتخاب اول در صنایع حساس است. علت این موضوع یعنی ضد زنگ بودن و مقاوم بودن این است که؛ زانو 45 درجه مانیسمان دارای پوشش مناسب می باشد. همین موارد باعث شده است که این محصول مقاوم در برابر شرایط جوی سرما باشد. و در این شرایط کارایی خود را از دست ندهد. و بتواند به بهترین نحو به انتقال سیالات بپردازد.

همچنین باید بگوییم که این محصول در کنار کارایی بسیار مناسب در درجه حرارت پایین؛ در حرارت نیز عمل کرد بسیار مناسبی دارد. همچنین باید بگوییم که زانو 45 درجه مانیسمان دارای عمر طولانی است. که این مورد باعث می شود هزینه های نگهدای آن به شکل قابل توجهی پایین بیاید. همچنین لازم به ذکر است که استحكام استاتيكي بالایی در زانو بدون درز قابل مشاهده است.  از این رو دارای تحمل فشار بالا می باشد. نو دیگر اتصالات، اتصالات دنده ای است. اتصالات دنده ای نیز کاربرد های جالب توجهی دارد. برای آشنایی بیشتر با محصول اتصالات دنده ای، وارد صفحه اتصالات دنده ای شوید.

موارد استفاده زانو ۴۵ درجه مانیسمان
ویژگی های زانو 45 درجه مانیسمان

ویژگی های زانو 45 درجه مانیسمان

زانوی 45 درجه مانیسمان از لوله های بدون درز یا مانیسمان ساخته می شوند. برای همین ویژگی های مشابه این لوله ها دارند. برای استفاده از شیر آلات صنعتی بسیار اهمیت دارد که از چه نوع لوله ای استفاده می شود. همان طور که گفته شد زانوهای مانیسمان تحمل فشار بیشتری نسبت به زانوی 45 درجه درزدار دارند. این مورد در خصوص لوله های مانیسمان نیز مصداق دارد. از این در در صنایع مهم و حساس از این نوع لوله و زانو استفاده می شود.  نحوه اتصال زانو بدون درز به لوله به صورت جوشی است. زانو 90 درجه جوشی دارای همین ویژگی ها است. از این محصولات غالبا در فشارهای کاری بالا از آن استفاده می شود. چرا که می توان این اطمینان را داشت که در این شرایط نیز کارایی خود را حفظ می کنند. و به این زودی ها آسیب ندیده و خراب نمی شوند.

 زانو مانیسمان یا جوشی بر اساس زاویه به سه دسته 45، 90 و 180 درجه طبقه بندی می شوند. که در این نوشتار به نمونه 45 درجه آن می پردازیم. زانو 90 درجه جوشی هم نوع دیگر آن است. زانو را می توان به عنوان پر مصرف ترین محصولات در لوله کشی ها دانست. زانو یکی از مواد اتصال دهنده پرکاربرد در صنایع و تاسیسات می باشد. که برای تغییر زانو مانیسمان دارای تحمل و فشار کاری بیشتری نسبت به زانو درزدار می باشد. زانو 90 درجه جوشی از دیگر محصولات زانکو است. برای خرید زانو 90 درجه جوشی، وارد صفحه زانو 90 درجه جوشی شوید.

روش تولید زانو 45 درجه مانیسمان

یکی از موضوعات جذاب در خصوص قطعات صنعتی فرایند تولید آن است. در این قصد داریم فرایند و روش تولید زانو بدون درز را بررسی کنیم. زانو جوشی مانیسمان 45 درجه از فولاد ضد زنگ ساخته می شود. همان طور که از نام آن پیدا است، این نوع اتصال به روش یک تکه بدون درز تولید می شود. که همان طور که گفته شد مشابه فرانید تولید لوله مانیسمان است. جالب ایت بدانید که در فرایند تولید آن از هیچ نوع جوشکاری استفاده نمی شود. همین موضوع استحکام آن را به طرز چشم گیری افزایش می دهد. معمولا زانو به صورت لب به لب در کنار لوله مانیسمان هم سایز خود قرار می گیرد. سپس دور آن با دقت بالا جوشکاری می شود. در این مرحله باید دقت شود که آب بندی شود. همچنین بعد از جوشکاری باید هیچ گونه درزی در آن وجو نداشته باشد.

برای اتصال لوله و زانو لازم است که طرف دیگر آن نیز به همین ترتیب به لوله بعدی جوش داده می شود. این موارد برای تغییر جهت لوله مورد نظر انجام می شود. بعد از اتمام کار کلیه جوش ها تست می شود و کاملا بدون نقص باشد. لازم به توضیح است که کلیه اتصالات مانیسمان از این قاعده مستثنا نیستند. لازم به توضیح است کهدر ساخت زانو، دو روش جهت تولید وجود دارد. تولید زانو جوشی به روش سرد؛ تولید زانو جوشی به روش گرم انجام می شود. که در مقاله این جداگانه به بررسی آن می پردازیم.

روش تولید زانو 45 درجه مانیسمان

خرید زانو 45 درجه از زانکو:

رکت زانکو یکی از معتبرترین تأمین کنندگان قطعات لوله و اتصالات جوشی در ایران است. این شرکت قادر به تامین انواع زانوهای 45 درجه جوش داده شده با انواع مختلف جوشکاری مانند جوشکاری قوسی، جوشکاری TIG و MIG است. زانوهای جوش داده شده 45 درجه که توسط شرکت زانکو تأمین می‌شوند، با استفاده از مواد با کیفیت بالا و با رعایت استانداردهای مربوطه تولید می‌شوند. علاوه بر این، شرکت زانکو انواع زانوهای جوش داده شده را با قیمت مناسب و در دسترس مشتریان خود قرار می‌دهد. برای خرید زانو 45 درجه جوشی از شرکت زانکو، می‌توانید به سایت این شرکت مراجعه کنید و با کارشناسان فنی آنها تماس بگیرید. همچنین، می‌توانید از طریق فروشگاه آنلاین زانکو، سفارش خود را ثبت کنید و به سرعت به دست خودتان برسانید. در هر صورت، شرکت زانکو می‌تواند بهترین گزینه برای تأمین زانو 45 درجه جوشی با کیفیت و قیمت مناسب باشد.

تولید زانو 45 درجه جوشی:

تولید زانو 45 درجه، یک فرآیند تولید قطعات لوله و اتصالات جوشی است که برای تغییر جهت یک خط لوله استفاده می‌شود. این نوع زانوها معمولا در زوایای 45 درجه از نقطه اتصال دو قسمت مختلف لوله جوش داده می‌شوند. تولید زانو 45 درجه با استفاده از موادی همچون فولاد، استیل و آلیاژهای مختلف انجام می‌شود. فرآیند تولید زانو 45 درجه با استفاده از دو روش اساسی انجام می‌شود:

  1. جوشکاری: در این روش، دو قسمت لوله به هم وصل می‌شوند و سپس در زاویه 45 درجه از نقطه اتصال، جوش داده می‌شوند. این نوع زانوها بیشتر در صنایع نفت و گاز، پالایشگاه‌ها، صنایع شیمیایی و فولاد استفاده می‌شوند.

  2. فرم دهی: در این روش، قطعات لوله با استفاده از دستگاه‌های فرم دهی، به شکل زانو در زاویه 45 درجه تبدیل می‌شوند. این روش بیشتر برای تولید زانوهای کوچک و با قطر کمتر استفاده می‌شود.

به طور کلی، تولید زانو 45 درجه با رعایت استانداردهای مربوطه و استفاده از مواد با کیفیت بالا، می‌تواند به عنوان یک قطعه لوله و اتصالات جوشی با کیفیت و قابل اعتماد محسوب شود.