بست ساده یا کلمس از جمله ابزارهای مکانیکی هستند؛ که کاربرد بسیار گسترده‌ای در صنایع مختلف دارند. این بست ها در مصارف مختلفی مورد استفاده هستند. شما برای خرید انواع بست می توانید با شماره های ما و مرکز تماس زانکو تماس بگیرید. در  نصب شیلنگ های برزنتی، خرطومی هیدروفلوم وانواع شیلنگ ها از بست ساده استفاده می شود. بست‌ و نگهدارنده‌ فلزی شامل انواع متنوع و گوناگون هستند. هر چند در همه صنایع استفاده از این بست ها تداول است؛ اما بست ساده در کشاورزی کاربرد وسیعی دارند.

بست‌ های فلزی یک یا چند جسم را در یک وضعیت خاص، ثابت نگه‌ می دارند. وظیفه بست این است که از حرکت این اجسام، لرزش و انحراف آن ‌ها جلوگیری ‌کند. از ویژگی های مهم این بست ها ساختار ساده آن ها است. در مقابل این ابزار های کاربردی به دلیل نوع استفاده باید از جنس‌های مستحکم، ساخته شوند.

بست ساده

بست ساده کمپانی زانکو

شرکت زانکو یکی از پیشرو های تامین بست در قلب ایران، یعنی تهران است که به صورت عمده به تأمین و توزیع انواع بست می‌پردازد. این شرکت با بیش از دو دهه تجربه، توانسته است به یکی از نخستین انتخاب‌ها در ارائه بست ساده تبدیل شود. تمرکز این شرکت بر کیفیت بالا، قیمت رقابتی، و خدمات حرفه‌ای ارائه شده، آن را از سایر رقبا متمایز ساخته است.

خدمات زانکو در بست ساده

تامین

1. تأمین انواع بست ساده

شرکت زانکو به عنوان یک تأمین‌کننده معتبر، انواع مختلفی از بست ساده را به مشتریان ارائه می‌دهد. 

مشاوره فنی

2. مشاوره فنی

شرکت زانکو با تیمی مجرب از مهندسین و کارشناسان فنی، خدمات مشاوره‌ای در زمینه انتخاب محصولات مناسب برای پروژه‌های مختلف ارائه می‌دهد. این خدمات به مشتریان کمک می‌کند تا بهترین بست ساده را برای نیازهای خود انتخاب کنند.

ارسال به سراسر ایران

3. ارسال به سراسر ایران

یکی از مزیت‌های شرکت زانکو، امکان ارسال انواع بست ساده به سراسر ایران است. با توجه به دارا بودن انبارهای بزرگ و شبکه حمل‌ونقل قوی، مشتریان در هر نقطه‌ای از منطقه می‌توانند به راحتی به محصولات دلخواه خود دسترسی داشته باشند.

ارتباط با کمپانی زانکو

021-88475940-1

0912-0383889

021-86174283

021-86174127

021-22392688

021-22392699

کاربرد های بست ساده

بست های فلزی در همه جا قابل مشاهده هستند. این بست ها را می توان در موارد گوناگونی مورد استفاده قرار داد. از اتومبیل ها گرفته تا صنایع مختلف و مصارف خانگی. ساختار ساده و قیمت مناسب، باعث شده است در بسیار از کاربرد ها بهترین انتخاب انواع بست ساده باشد. از مهم ترین کاربرد های بست های فلزی می توان به استفاده در اتصالات لوله کشی آب و گاز، کابل کشی برق و سیستم های لوله کشی خانگی اشاره کرد. استفاده از بست ها می تواند روند کار های را از اختلال مسون دارد. چرا که بدون استفاده از بست امکان جدا شدن قطعات از هم وجود دارد. از طریق بست لوله های گاز یا آب به دیوار محکم می شوند. همچنین می توان شلنگ های مختلف را به لوله و یا به سایر اتصالات محکم کرد. بست های فلزی از نظر جنس، سایز و شکل بسیار متنوع هستند.

 همان طور که حتما می دانید نوع آن باید با توجه به کاربری که دارند مشخص شود. در غیر این صورت بست می تواند به جسم آسیب برساند. سایز بست می بایست با سایز لوله انتخاب شود؛ تا بتواند بهترین کارایی را داشته باشد؛ همچنین در انتخاب جنس بست نیز باید دقت کرد. همچنین لازم به ذکر است که اگر لوله ای که برای اتصال آن از بست استفاده شده است؛ بیش از حد سنگین است لازم است تا از بست با قدرت مناسب استفاده شود؛ تا احتمال رها شدن و یا آسیب دیدن سیستم لوله کشی را به حداقل رساند.

محصول پیسنهادی زانکو: لوله صنعتی

بست ساده

بست ساده چه ویژگی هایی دارد؟

بست جز ابزار های مکانیکی با کاربرد های بسیار زیاد است. این بست ها انواع زیادی دارد و هر کدام از آن ها برای کاربردی خاص طراحی و تولید شده اند. بست های فلزی انواع متفاوتی دارند که به خصوص در صنعت ساختمان سازی بسیار پرکاربرد هستند. این بست ها را می توان با جنس های مختلف مشاهده کرد. کاربرد اصلی این بست های فلزی، نگه داشتن اجسام از حرکت است و از انحراف و حرکت آن ها جلوگیری می کند. هر چند این بست ها ساده هستند. اما اهمیت زیادی دارند. چرا که بدون استفاده از آن ها امکان ایجاد اختلال در کار ها وجود دارد. این بست های فلزی یک یا چند جسم را در یک وضعیت خاص نگه می دارند. این وضعیت می تواند ثابت و بدون حرکت یا درحال حرکت باشد به طور کلی حرکت پس از استفاده از بست، حرکت تحت کنترل قرار می گیرد.

همچنین اگر این بست ها بر روی لوله ها استفاده می شود. از پس زدن سیالات داخل لوله جلو گیری می کند. این بست های فلزی چون کاربرد های بسیار متنوع و زیادی دارند؛ باید از زنگ زدن محافظت شوند بنابراین از جنس روی، فولاد زنگ نزن، آلومینیوم، ورق های گالوانیزه و مسی که می تواند با روکش یا  بدون آن باشد ساخته شوند. که این مورد بسیار اهمیت دارد. همچنین این بست ها در انواع سایز های مختلف در بازار عرضه می شوند. که می توانید آن ها را با بالاترین کیفیت از زانکو خریداری کنید.

محصول پیشنهادی زانکو: بست پایه دار

انواع بست ساده

بست های ساده انواع مختلفی دارند. بست ساده تکنولوژی ساده ای دارد. قیمت مناسب آن ها از مهم ترین ویژگی های این ابزار صنعتی است. بسیار مهم است که از بست مناسب در کاربرد های مختلف استفاده شود. اگر این طور نباشد نه تنها انتظاری که از بست می رود؛ بر آورده نمی شود امکان دارد به محصول نیز آسیب وارد کند. از این رو در این بخش به معرفی انواع بست ساده می پردازیم. شما می توانید انواع بست هایی که در ادامه معرفی می شوند را از زانکو خریداری کنید. زانکو تخصصی ترین سایت لوله، اتصالات و تاسیسات کشور است. محصولات ما با ضمانت نامه کیفیت ارائه می شود. همین طور تضمین قیمت مناسب نیز ارائه می کنیم. در ادامه با معرفی انواع بست ساده همراه ما باشید.

بست دو پایه

یکی از وسیع ترین ابزار های مکانیکی که در صنعت ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد؛ بست دو پایه فلزی است. این بست ها کاربرد های بسیار زیادی دارند. اما بیشترین کاربرد آنها در اتصال لوله ها و سینی کابل، سینی های گالوانیزه، فلزی و … است. اسن بست ها مقاومت بسیار بالایی دارند.  برای مصارف گوناگون بهترین انتخاب محسوب می شوند. بست دو پایه از جنس فولاد با روکش گالوانیزه می ‌باشد. این بست داری روکش الاستومریک بوده که از تماس مستقیم فلز به فلز جلوگیری می‌ کند. بست دو پایه با توجه به نیاز پروژه می‌توان با عایق و بدون عایق مورد استفاده قرار گیرد. طراحی این نوع بست به گونه ‌ای است که برای رایزر ها و لوله‌ های زیر سقفی، دیواری برای کاربری ‌های مختلف؛ اعم از لوله ‌کشی لوله‌ های ساختمانی، لوله ها و تجهیزات بیمارستانی و صنعتی و …  مورد استفاده قرار می‌ گیرد.

بست آویز رگلاژی

بست رگلاژی و یا بست آویز رگلاژی از جمله پر مصرف ترین نوع بست در سیستم تاسیسات می باشد. مهم ترین کاربرد محصول به عنوان نگه دارنده لوله های فاضلابی، فلزی، چدنی، پلیکا و … است. این سبک از بست نسبت به سایز دهانه لوله از 21.3 الی 168.3 میلی متر متغیر می باشد. ویژگی اصلی محصول در ورق تولیدی آن است. بدین معنی که ضخامت و پهنای بیشتر ورق باعث ایجاد تحمل و مقاومت بالا می شود. وجود لبه ها در قسمت رگلاژ به لوله امکان اجازه شیب را می دهد؛ و تنظیم ارتفاع پس از نصب در زیر سقف را فراهم می کند. امکان رگلاژ کردن و شیب دادن تنها مخصوص این سبک از بست های تاسیساتی می باشد. نصب این محصول به دو شیوه نصب مستقیم به وسیله انکر و یا نصب بر روی پروفیل صورت می گیرد. امکان رگلاژ کردن و شیب دادن تنها مخصوص این سبک از بست های تاسیساتی می باشد.

بست آویز تسمه ای

بست تسمه دار (بست دنباله جوشی، بست تی) به دلیل کاربرد فراوان به طور انبوه از ورق آهن، به همراه پیچ و مهره طرفین، با پایه پلی اتیلن با تسمه فلزی به ارتفاع ۲۵ سانتیمتر و بدون روکش عایق تولید و در اختیار مصرف کنندگان و مجریان قرار می گیرد. این قطعه مناسب برای استفاده لوله های 155 الی 162 میلی متر می باشد. جنس مواد اولیه تشکیل دهنده محصول از ورق فلزی ضد زنگ با روکش رنگ استاتیک می باشد. در قسمت پایین بست از پلاستیک سخت با کیفیت استفاده شده است. ساخت این محصول در کشور ایران صورت می گیرد. این قطعه همانند بست های ساده بوده و تنها تفاوت آن با بست ساده در قطعه ای آهنی است؛ که بر روی بست سوار می شود.  بست های آویز تسمه برای جوش دادن بست به تیرآهن های سقف به کار می رود.

بست گلابی

بست گلابی یکی از انواع پرکاربرد بست لوله های مصرفی آتش نشانی می باشد. که همان طور که اشاره شد از جنس فولاد با روکش گالوانیزه می باشند. که از سایزهای ½” تا ۱۲″ موجود می باشد. بست گلابی یکی از پر کاربرد ترین انواع بست لوله می باشد. به طور کلی وظیفه انواع بست لوله مکانیکی در سیستم های تأسیساتی، نگهداری از لوله ها در جنس های مختلف اعم از پلاستیکی و فلزی می باشد. یکی از دلایلی که این بست ها طول عمر بالایی دارند، جنس آن ها می باشد. جنس انواع بست گلابی از روکش گالوانیزه بسیارعالی می باشد. به طور کلی وظیفه انواع بست لوله مکانیکی در سیستم های تأسیساتی، نگهداری از لوله ها در جنس های مختلف اعم از پلاستیکی و فلزی می باشد. یکی از دلایلی که این بست ها طول عمر بالایی دارند، جنس آنها می باشد. جنس انواع بست گلابی از روکش گالوانیزه بسیارعالی می باشد.

نکات مهم در انتخاب بست ساده

شرایط کاری بست نقش بسیاری مهمی در انتخاب آن دارد. چرا که باید نوع بست با کارایی که از آن انتظار می رود تناسب داشته باشد. برخی از بست ها در محیط های باز یا شرایطی که در معرض رطوبت قرار دارند به کار برده می شوند. این بست ها با روکش ارائه می شود تا زندگ نزنند. لازم است تا در زمان انتخاب بست به این نکته توجه داشت و بستی را نتخاب نمود که مقاومت خوبی در برابر زنگ زدگی و پوسیدگی داشته باشد.

در غیر این صورت نه تنها بست آسیب می بیند؛ بلکه قطعه نیز دچار آسیب می شود. فولاد گالوانیزه در این موارد انتخاب بسیار مناسبی است؛ چرا که هم از استحکام کافی برخوردار است و هم در برابر زنگ زدگی مقاومت بالایی دارد. در شرایطی هم می توان از انواع دیگر بست ها استفاده کرد.

خرید لوله فولادی از زانکو: لوله فولادی

بست ساده

 برخی از بست ها ممکن است در معرض مواد خوردنده مانند یون های کلرید و یا اسید قرار داشته باشند. در این موارد بهتر است از بست هایی با مقاومت بالاتر مانند بست های استنلس استیل استفاده کرد. طبیعی است که این بست ها نسبت به بست های آهنی یا گالوانیزه از قیمت بالاتری برخوردارند. اگر مساله زیبایی و ظاهر بست اهمیت دارد ؛بست های استنلس استیل می توانند نیاز شما را براورده کنند چرا که از نظر ظاهری نیز جذاب هستند.

در فضاهای داخلی و مواردی که رطوبت وجود ندارد بست های آهنی می توانند؛ نیاز مصرف کننده را برطرف کنند. مهم ترین ویژگی این بست ها نیز قیمت بسیار پایین و استحکام بالای آن ها است. البته در صورت استفاده از بست های آهنی نباید انتظار داشت ظاهری جذاب داشته باشند. در بعضی از کاربرد ها بست ها در معرض تغییرات دمایی بالایی هستند. به عنوان مثال بست هایی که برای اتصال قسمت های مختلف در موتور اتومبیل به کار برده می شوند. برای خرید بست ساده می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید.

راه های ارتباطی

telephone-call

شماره تماس: 

021-22392688

021-22392699

whatsapp (1)

واتساپ:

09120383889

location

آدرس:

تهران، الهیه