اتصال ماده پلی اتیلن پیچی

اتصال ماده پلی اتیلن پیچی

به اتصالاتی اتصال ماده پلی اتیلن گفته می‌ شود که؛ با استفاده از آن و به کمک سری ماده آن ها، بین لوله ‌ها اتصال برقرار شود. در پروژه‌های لوله کشی و انتقال مواد سیال، لوله‌های مختلفی استفاده می‌شوند. تا قبل از استفاده از متریالی به نام پلی اتیلن، بیشتر لوله‌ها فلزی و یا بوتنی بودند. لوله‌ ها و اتصالات پلی اتیلن مزایای بسیار زیادی در مقابل لوله ‌های فلزی و بوتنی دارند. از اصلی‌ ترین مزایای این لوله‌ ها در مقابل لوله‌ های دیگر می‌ توان به وزن کم، مقاومت در مقابل فشار و ضربه؛ مقاومت در مقابل سایش و … اشاره کرد. اتصالات پیچی ماده همان اتصالات رزوه‌ ای هستند. این اتصالات تنها برای ارتباط بین لوله ‌های پلی اتیلن استفاده می ‌شوند. اتصالات جوشی هم نوع دیگر اتصالات است. اتصالات جوشی ویژگی هایی دارد. برای مشاهده اتصالات جوشی، وارد صفحه اتصالات جوشی شوید.

ارتباط با کمپانی زانکو

021-88475940-1

0912-0383889

021-86174283

021-86174127

021-22392688

021-22392699

به چه اتصالاتی، اتصالات ماده گفته می ‌شود؟

به چه اتصالاتی، اتصالات ماده گفته می ‌شود؟

اتصالات پیچی ماده همان اتصالات رزوه‌ ای هستند. این اتصالات تنها برای ارتباط بین لوله‌ های پلی اتیلن استفاده می ‌شوند. هر یک از این بخش‌ ها می ‌توانند جنس متفاوتی داشته باشند. حتما قبل از نصب هر نوع اتصال پیچی، باید انتهای لوله را به طور کامل تمیز کنید. نشت آب در این شرایط کمتر است. طرز نصب این اتصالات پیچی است. بنابراین برای نصب نیازی به دستگاه جوش ندارید. از اتصال ماده پلی اتیلن برای وصل کردن لوله پلی اتیلن به اتصالات رزوه‌ای (مانند: مغزی ، رایزر و …) استفاده می‌ شود. در صورت رعایت استاندارد و کیفیت در هنگام تولید، این اتصالات در دمای زیر صفر قابل استفاده می ‌باشند. قبل از نصب انتهای لوله های پلی اتیلن مورد نظر را کاملاً تمیز نموده؛ سپس قطعات اتصال را به ترتیب بر روی لوله نصب نمائید. دقت کنید که جهت اتصال دو محصول به یک دیگر بهتر است.

به طور کلی تمامی اتصالات پیچی شامل اجزاء بدنه، سرپیچ، اسپلیت رینگ، بوشینگ، اورینگ است. لذا در پروژ ‌ها این‌ چنینی از اتصالات پلی اتیلن پیچی استفاده می‌ شود. قبل از نصب اتصالات پلی اتیلن پیچی باید انتهای لوله‌ های پلی اتیلن مورد نظر را کاملاً تمیز نموده؛ سپس قطعات اتصال را به ترتیب بر روی لوله نصب نمائید. این نوع اتصالات در شبکه توزیع آب و کشاورزی کاربرد فراوانی دارد؛ و تنها برای همین کاربرد پیشنهاد می ‌گردد. در صورت رعایت استاندارد و کیفیت در هنگام تولید، این اتصالات در دمای زیر صفر قابل استفاده می‌باشند.

روش استفاده از رابط یکسر دنده از داخل

رابط یکسر رزوه از داخل به دلیل دارا بودن اورینگ ضمن اتصال بسیار ساده، راحت خیلی خوب آب بندی می شود؛ و معمولا نیازی به لوازم آب بندی ندارد. اتصال ماده پلی اتیلن برای وصل کردن لوله پلی اتیلن به اتصالات رزوه ‌ای استفاده می‌ شود. اتصال ماده پلی اتیلن از جمله اتصالات پیچی است که؛ برای متصل کردن لوله های پلی اتیلن به اتصال ها و متعلقات روزه ای به کار می رود. پیش از انجام هر گونه اتصال ابتدا انتهای اتصال مد نظر را به دقت تمیز کنید؛ و سپس عمل نصب را انجام دهید. البته اگر هنگام تولید مواد اولیه آن ها با کیفیت باشد؛ و استاندارد را رعایت کنند می توان از آن ها در دمایه زیر صفر هم استفاده کرد. باید بگوییم فلنج محصول دیگر زانکو است.

در پروژه‌ های لوله کشی و انتقال مواد سیال، لوله‌ های مختلفی استفاده می‌ شوند. تا قبل از استفاده از متریالی به نام پلی اتیلن، بیشتر لوله ‌ها فلزی و یا بوتنی بودند. وزن این اتصالات کم است؛ و حمل و نقل و بارگیری و نصب آنها آسان ‌تر می باشد. مقاومت این اتصالات نیز در برابر ضربات مختلف و فشار های متفاوت، بالا است. هر یک از این قسمت‌ ها باعث می ‌شوند؛ تا دو لوله پلی اتیلنی به راحتی به یک دیگر متصل شوند. فلنج ها انواع مختلفی دارد. فلج کاربرد زیادی دارد. برای مشاهده محصول فلنج کلیک کنید.

بسل

مزایای اتصال ماده پلی اتیلن پیچی

یکی از مهم ترین ویژگی‌های اتصالات پیچی پلی اتیلن که آن ها را؛ از اتصالات جوشی متمایز می ‌کند. اتصال ماده پلی اتیلن یک اتصال از نوع پیچی است. قابلیت استفاده چندین مرتبه از آن ها است. این نوع اتصالات در شبکه توزیع آب و کشاورزی کاربرد فراوانی دارد؛ و تنها برای همین کاربرد پیشنهاد می‌گردد. یعنی این اتصالات را می‌ توان پس از نصب در یک پروژه، دوباره جدا کرد؛ و در جای دیگری از آنها استفاده نمود. در صورت رعایت استاندارد و کیفیت در هنگام تولید، این اتصالات در دمای زیر صفر قابل استفاده می ‌باشند. به دلیل این که اتصالات پیچی از جمله اتصال ماده پلی اتیلن به منظور استفاده از آب و سیال داغ طراحی نشده‌اند. قبل از محکم نمودن مهره از جا افتادن صحیح تمامی قطعات اطمینان حاصل نمائید. دارای یک سر رزوه ماده بوده، لوله پلی اتیلن را به دیگر اتصالات و شیرآلات متصل می کند.

در مسیر لوله‌ های پلی اتیلنی می‌ بایست از دمای متعارف استفاده شود؛ تا از آسیب به آن‌ها جلو گیری نمود. در صورت رعایت استاندارد و کیفیت در هنگام تولید، این اتصالات در دمای زیر صفر قابل استفاده می ‌باشند. از اتصال ماده به منظور وصل کردن؛ لوله پلی اتیلن به اتصالات و شیر آلات بیرون دنده به کار می رود. لوله فولادی دیگر محصول زانکو است. لوله فولادی در صنعت بیشتر کاربرد دارد. لوله فولادی را می توان در شرایط مختلف مورد استفاده قرار داد. برای مشاهده محصول لوله فولادی، وارد صفحه لوله فولادی شوید.

نکات مهم نصب اتصال ماده پلی اتیلن پیچی

 سایر اتصالات پیچی قبل از نصب انتهای لوله های پلی اتیلن مورد نظر را کاملاً تمیز نموده است. دقت کنید که جهت اتصال دو محصول به یک دیگر بهتر است که؛ هر دوی آن‌ها از یک خانواده باشند. سپس قطعات اتصال را به ترتیب بر روی لوله نصب نمائید. همچنین برای بستن اتصالات پلی اتیلن پیچی از آچاری استفاده کنید؛ که طول دسته آن از ۴۶ سانتیمتر بیشتر نباشد. تا به بدنه اتصالات آسیبی نرسد. برای اطمینان از آب بندی اتصال می ‌توانید از نوار تفلون استاندارد نیز استفاده نمائید. دارای یک سر رزوه ماده بوده و لوله پلی اتیلن را به دیگر اتصالات و شیرآلات متصل می کند. استفاده از این اتصالات به خاطر نحوه بستن آن ها به لوله پلی اتیلن؛ در سایز های بزرگ امکان‌ پذیر نمی ‌باشد. در صورت رعایت استاندارد و کیفیت در هنگام تولید؛ این اتصالات در دمای زیر صفر قابل استفاده می‌ باشند.

ماده پلی اتیلن خود به تنهایی عمل آب بندی لوله را انجام می دهد؛ و دیگر نیاز به تفلن برای آب بندی نخواهد داشت. این اتصال مناسب با لوله های پلی اتیلن که از جنس خود پلی اتیلن سخت تولید می شود. این اتصال به پمپ های آب کمربند های پلی اتیلن به همراه مغزی و … ؛ متصل می شود. سه راه مساوی جوشی را می توان یک قطعه دیگر دانست. سه راه مساوی جوشی کاربرد های بسیاری دارد. مزیت های زیادی متوجه سه راه مساوی جوشی است. همچنین سه راه مساوی جوشی معایبی نیز دارد.

به چه اتصالاتی، اتصال ماده پلی اتیلن پیچی گفته می‌ شود؟

به چه اتصالاتی، اتصال ماده پلی اتیلن پیچی گفته می‌ شود؟

برای اطمینان از آب بندی اتصال می ‌توانید؛ از نوار تفلون استاندارد نیز استفاده نمائید. قبل از نصب انتهای لوله های پلی اتیلن مورد نظر را کاملاً تمیز نموده؛ سپس قطعات اتصال را به ترتیب بر روی لوله نصب نمائید. از اتصال ماده پلی اتیلن برای وصل کردن لوله پلی اتیلن؛ به اتصالات رزوه ‌ای (مانند: مغزی ، رایزر و …) استفاده می‌ شود. یکی از مهم ترین ویژگی‌ های اتصالات پیچی پلی اتیلن که آن ها را از اتصالات جوشی متمایز می ‌کند؛ قابلیت استفاده چندین مرتبه از آن ها است. در پروژه ‌های لوله کشی و انتقال مواد سیال، لوله‌های مختلفی استفاده می‌ شوند. تا قبل از استفاده از متریالی به نام پلی اتیلن، بیشتر لوله ‌ها فلزی و یا بوتنی بودند. در صورت رعایت استاندارد و کیفیت در هنگام تولید؛ این اتصالات در دمای زیر صفر قابل استفاده می ‌باشند.

برای اطمینان از آب بندی اتصال می ‌توانید از نوار تفلون استاندارد نیز استفاده نمائید. قبل از نصب انتهای لوله های پلی اتیلن مورد نظر را کاملاً تمیز نموده؛ سپس قطعات اتصال را به ترتیب بر روی لوله نصب نمائید. قبل از محکم نمودن مهره‌ها، از جا افتادن صحیح تمامی قطعات اطمینان حاصل نمائید. شیرآلات فولادی نیز کاربرد زیادی دارد. شیر آلات فولادی مزیت های بسیار مهمی دارد. شیرآلات فولادی در ابعاد مختلفی تولید می شود. محصول شیر آلات فولادی با کیفیت بالا در زانکو عرضه می شود. شیرآلات صنعتی را می توانید از زانکو خریداری کنید.