اتصالات پلاستکی یکی از محصولات پر تقاضا در بین محصولات زانکو می باشد. زانکو این محصول را با بهترین قیمت راائه می دهد. شما می توانید با مقایسه قیمت زانکوبا سایر همکاران به این موضوع پی ببرید. همان طور که می دانید. اتصالات انواع مختلفی دارند. از این رو اتصالات پلاستیکی زیادی برای انتخاب وجود دارد. شما باید با توجه به کارایی که از اتصال مورد نظر خود انتظار دارید؛ یکی از آن ها را انتخاب کنید. از نظر کیفیت هم خیالاتان راحت باشد. هر کدام از این محصولات را که خریداری کنید. ما ضمانت کیفیت را برای آن ارائه می دهیم. هنگامی که مشکلی در سیستم لوله کشی شما پیش می آید؛ در اولین گام باید اتصالات پلاستیکی را بررسی می کنید. چرا که احتمال آسیب دیدن آن ها بسیار بیشتر از سایر بخش های جریان لوله کشی است. برای همین باید در هنگام خرید به کیفیت آن توجه ویژه ای کرد. و از فروشنده معتبری مثل زانکو این محصول را خریداری کرد.

 

خرید اتصالات پلاستیکی

شما الان در تخصصی ترین وبسایت لوله، اتصالات و تاسیسات ایران هستید! تمام آن چه که در این حوزه وجود دارد را می توانید از زانکو خریداری کنید. اتصالات پلاستیکی هم یکی از آن ها است. مرکز تماس زانکو پل ارتباط ما با شما است. شما می توانید برای استعلام قیمت محصولات مختلف با ما تماس بگیرید. همچنین همکاران ما آماده ارائه مشاوره های تخصصی در خصوص خرید انواع لوله، اتصالات و تاسیسات هستند. تضمین اصالات کالا یکی از وجوه تمایز زانکو با سایر فعالان این صنعت است. که این موضوع می تواند خیال شما را بابت خرید یک کالا با کیفیت راحت کند. موضوعی که قطعا دغدغه شما است. در کنار این موضوع ما تضمین کم ترین قیمت را هم ارائه می دهیم. چرا که مطمئن هستیم پایین تر از قیمتی که ما ارائه می دهیم؛ در هیچ فروشگاه دیگر پیدا نخواهید کرد.

برای خرید هایی با تیراژ بالا یکی از موضوعات شیوه پرداخت است. باید بگوییم وقتی مشتری زانکو می شوید؛ نیاز نیست نگران این موضوع باشید. ما برای شما شرایط متنوع پرداخت را فراهم کرده ایم. تا هر جور که راحت هستید نسبت به پرداخت مبلغ خرید خود اقدام کنید. در زمان خرید ما به صورت آنی پیش فاکتور صادر می کنیم. تا برای مکاتبات از آن استفاده کنید. همه این شرایط برای آن است که شما خرید متفاوتی را تجربه کنید.

کاربرد های مختلف اتصالات پلاستیکی

کاربرد های مختلف اتصالات پلاستیکی

در بنای هر ساختمان برای انتقال سیالات مختلف از لوله پلاستیکی استفاده می شود. برای ایجاد سیستم لوله کشی از اتصالات پلاستیکی استفاده می شود. از جمله سیالاتی که به وسلیه لوله ها منتقل می شود می توان به مواردی چون؛ گاز و آب، از لوله‌ کشی اشاره کرد. یکی از مهم ‌ترین لوله ‌کشی ‌ها در منازل و ساختمان‌ ها، لوله‌ کشی آب است. یکی از اتصالات لوله آب پلاستیکی زانویی است که؛ برای تغییر جریان بین دو لوله استفاده می ‌شود. زانو ها یکی از پر کاربرد ترین انواع اتصالات پلاستیکی هستند. یکی دیگر از اتصالات لوله آب پلاستیکی، بوشن است که؛ به آن کوپلینگ نیز گفته می‌ شود. مهره و ماسوره هم نوع دیگر اتصالات است که بسیار شبیه به بوشن عمل می کند. تفاوت این اتصال با بوشن در قابلیت جداسازی بعد از نصب است.

همان طور که گفتیم یکی از معمول ترین نوع اتصالات زانو ها هستند. رایج ‌ترین نوع زانو ها ۲۲.۵ درجه، ۴۵ درجه و ۹۰ درجه هستند. نوع دیگر نیز سه راه است. این سه راهی‌ ها در جنس‌ های گوناگون تولید می‌ شوند. در صورتی که قطر هر سه منفذ برابر باشد. سه راه برابر و در صورتی که یکسان نباشند، سه راه نابرابر خوانده می ‌شوند. اتصالات کاهنده لوله نیز نوع دیگر اتصالات پلاستیکی است. زمانی که قصد اتصال یک لوله بزرگ به یک لوله کوچک ‌تر را داشته باشیم؛ از اتصالات کاهنده استفاده می‌ کنیم.

انواع اتصالات پلاستیکی

PVC

 یکی از انواع اتصالات پلاستیکی CPVC یا پلی وینیل کلرید ها هستند. از این اتصالات برای اتصال لوله پلاستیکی استفاده می شود. باید بگوییک این ماده، محبوب ترین ماده ای است که برای ساخت اتصالات لوله ها پلاستیکی استفاده می شود. این موضوع دلایل زیادی دارد. اما مهم ترین آن ها این است که این اتصالات سفت و محکم هستند. برای همین با استفاده از آن ها می توان از استحکام آن ها اطمینان حاصل کرد. اتصالات PVD توسط اتصالات نخی یا جوش حلالی  به لوله پلاستیکی متصل می شود. لازم به توضیح است که منظور از جوش حلالی همان چسب است.  لوله های پی وی سی دارای درجه فشار متفاوتی هستند. همین موضوه باعث می شود که برای انتخاب نوع اتصال پلاستکی نیاز به دقت وجود داشته باشد. همان طور که گفتیم درجات تحمل فشار لوله ها متفاوت است؛  که اتصالات باید بر این اساس انتخاب و گزیده شوند.

 لوله پلاستیکی و اتصالات پی وی سی استاندارد کاربرد محدودی دارند. به نحوی که از آن ها فقط برای تأمین آب سرد استفاده می وشد. همچنین در خط تخلیه نیز این نوع لوله و اتصالات استفاده می شود. اگر به لوله پلاستیکی و اتصالات با این جنس نیاز دارید؛ که توان انتقال آب گرم را نیز داشته باشد باید بگوییم؛ PVC به نام CPVC برای استفاده در خطوط تأمین آب گرم ایده آل است. که می توانید از آن استفاده نمایید. همان طور که گفتیم نوع اتصال با نوع لوله باید هماهنگ باشد. برای اطلاع در خصوص لوله پلاستیکی وارد صفحه لوله پلاستیکی شوید.

اتصالات پلاستیکی پلی اتیلن

یکی دیگر از انواع اتصالات پلاستیکی، پلی اتیلن است. این محصول زانکو در کنار لوله فولادی بسیار پر فروش است. همان طور که می دانید لوله پلی اتیلن بیشتر برای خطوط تأمین آب استفاده می شود. از مزایای آن این است که برای انتقال آن گرم و سرد نیز مناسب است. لوله فولادی نیز چنین ویژگی دارد. حتما می دانید برای اتصال این لوله به هم باید اتصالات پلاستیکی ترجیح داده می شود. پلی اتیلن به طور کلی به رنگ سیاه یا خاکستری است. ویژگی دیگر این نوع جنی این است که نیمه انعطاف پذیر است. و در صورت فشار بیش از حد تغییر شکل خواهد داد و دچار شکستگی می شود. این لوله ها اغلب با استفاده از اتصالات میله ای با حلقه های گیره متصل می شوند.  همچنین باید بگوییم این اتصالات می توانند با استفاده از یک ابزار دیگر نیز چسبانده شود. این ابزار باید مناسب گرم شوند.

استفاده از این نوع لوله و اتصال جالب و منحصر به فرد است. در این باره باید بگوییم که بر خلاف لوله فلزی؛ از این لوله در ا سیستم بارانی چمن استفاده می شود. همچنین برای حلقه های زیرزمینی نیز از اتصالات پلاستیکی پلی اتیلن استفاده می شود. در گرمایش زمین گرمایی یا همان گرمایش از کف و غیره از اتصالات پلاستیکی پلی اتیلن استفاده می شود. این موارد در ساختمان های مسکونی قابل مشاهده هستند. که از لوله فولادی نمی توان در این موارد استفاده کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کاربرد های لوله فولادی؛ می توانید وارد صفحه لوله فولادی شوید.

تنوع اتصالات پلاستیکی

 اتصالات برای لوله های پلاستیکی تنوع بسیار زیادی دارد. اتصال پلاستیک به لوله های فلزی نیز متصل می شود. و برای آن ها نیز کاربرد دارد. اتصالات پلاستیکی در گزینه های مختلفی در بازار موجود هستند. از جمله آن ها می توان به انواع رزوه دار آن ها اشاره کرد. که به نسبت سایر انواع اتصالات پلاستیکی بسیار پر کاربرد تر است. نوع دیگر آن ها نیز فشرده سازی و حلال است؛ که در بین محصولات زانکو وجود دارد. قطر و مشخصات اتصالات لوله های پلاستیکی به این که از چه اتصالی بهره برد بستگی دارد. که همان طور که اشاره شد بسته به کاربرد آن ها متفاوت می باشد. به عنوان مثال می توانیم بگوییم که اتصالات با قطر کوچک تر باید از اتصالات مناسب خود استفاده کنند. تا نهایت کارایی در آن ها ایجاد شود. در این مثال بهتر است که از اتصالات فشار استفاده شود.

این اتصالات کمی سنگین تر هستند و همچنین دارای گلو های عمیق تری می باشند. از این رو برای این مصرف مناسب تر هستند. لازم است یادآور شویم که هنگام حمل آب سرد و گرم، توصیه ما این است که؛ برای جلوگیری از نشت که معمولا از سرعت انبساط مختلف پلاستیک و فلزات ناشی می شود؛ از اتصالات انتقالی مخصوص استفاده شود.تا بعد از نصب تجهیزات دچار مشکل نشوید و راندمان کار کاهش پیدا نکند. اتصالات پلاستیکی نیز نوع دیگر هستند که با نخ تقریباً شبیه اتصالات فلزی می باشند. اتصالات  پلاستیکی تقریباً برای هر نوع کاربرد موجود است.

ویژگی های اتصالات پلاستیکی

زانکو عرضه کننده انواع اتصالات از جمله اتصالات پلاستیکی است. این را بدانید که خریدار باید همیشه بررسی کند که چه نیازی دارد. یعنی از سیستمی که در حال راه اندازی است چه انتظاری دارد. چه سیالی در آن منتقل می شود؟ آیا اسیدی یابازی است؟ و این که چه دمایی دارد. این موارد وقتی بررسی شد می توان برای انتخاب نوع اتصالات تصمیم گرفت. اتصالات لوله های پلاستیکی توسط انجمن آزمایش و مواد آمریکا (ASTM درجه بندی شده اند. شما می توانید بهترین آن ها را با توجه به نیاز خود از زانکو خریداری کنید. لازم است این را بدانید که اتصالات لوله های طراحی شده؛ علاوه بر انجمن آزمایش و مواد آمریکا برای لوله های آبرسانی؛ لازم است که دارای تاییدیه بنیاد ملی بهداشت نیز باشد. این مورد برای این الزامی است که آب نوشیده می شود و لوله در انتقال سالم آن بسیار تاثیر گذار است.

این گواهی نامه که توسط بنیاد ملی بهداشت صادر می شود؛ گواهی می کند اتصالات برای حمل آب آشامیدنی  مناسب است. البته این تاییدیه برای آب غیر آشامیدنی نیز صادر می شود و لوله باید برای آن ها نیز مناسب هستند. اندازه و فولاد اتصالات نیز از جمله دیگر مواردی است که باید بررسی شود. تا اتصالی که خریداری می کنید متناسب با نوع لوله و کارایی که برای آن تعریف شده است باشد. نوع پلاستیک مورد استفاده در ساخت لوله  نیز باید بررسی شده و تایید شود. تمام این موارد برای این لازم است که لوله و اتصالات با کاربردی که برای آن تعریف شده است متناسب باشد.