فلنج فولادی یکی از انواع اتصالات صنعتی است؛ که در زانکو به فروش می رسد. این نوع اتصالات، اتصال دهنده هایی هستند که؛ جهت اتصال لوله های فولادی به یک دیگر مورد استفاده قرار میگیرد. همچنین برای اتصال شیرآلات به لوله ها و یا مخرن ها نیز از فلنج فولادی استفاده می شود. در زانکو بهترین فلنج عرضه می شود. یعنی می توانید بهترین کیفیت و قیمت را با خرید از زانکو تجربه کنید.  در اتصال ابزار های مانند شیر یک طرفه فشار سنج، دبی سنج، اتصال پمپ ها و غیره مورد استفاده قرار میگیرد. در توضیح تخصصی تر در مورد این قطعه باید بگوییم که فلنج ها به صورت قطعه دیسکی شکل می باشند. فلنج  به صورت جفت به کمک پیچ و مهره دو قطعه را به یک دیگر وصل می شود. از جمله مزیت های این نوع اتصال آن است که؛ در کنار لوله فولادی استفاده می شود.

خرید فلنج فولادی به بهترین قیمت

اگر به دنبال یک قطعه اتصال‌ دهنده قوی و مقاوم برای لوله‌ ها و تجهیزات صنعتی خود، فلنج فولادی بهترین گزینه برای شما است. با خرید فلنج فولادی از زانکو، بهترین راهکار را برای اتصال و ایمنی تجهیزات خود دارید. محصولات عرضه شدن در زانکو با بهترین قیمت هستند. همچنین تضمین بهترین کیفیت را نیز ارائه می شود. فلنج فولادی، به عنوان یکی از اجزای اساسی در صنعت، با ویژگی ‌های مقاومت در برابر فشار، خوردگی و حرارت؛ به اتصال دائمی و ایمنی لوله‌ها و تجهیزات صنعتی کمک می‌ کند. ما، به عنوان یکی از تامین کنندگان برتر  فلنج فولادی در بازار؛ و تخصصی ترین سایت لوله، اتصالات و تاسیسات ایران؛ انواع مختلف فلنج فولادی با کیفیت بالا و قیمت مناسب را به شما ارائه می ‌دهیم. از مزایای خرید فلنج فولادی از ما داشتن محصولات با کیفیت بالا و استاندارد جهانی است. قیمت رقابتی محصولات ما صرفه در خرید را برای شما به ارمغان می آورد.

محصول ما مناسب برای هر نوع کاربرد است. تضمین اصالت محصول موردی است که در زانکو وجود دارد. امکان بهره‌ گیری از خدمات پس از فروش مزیت مهم خرید از سایت زانکو است. تولید و تامین فلنج فولادی برای نیاز های خاص و ویژه صنایع ارسال سریع و ایمن نیز امکان خرید غیر حضوری را؛ برای شما فراهم می کند. محصولات ما به تمام نقاط کشور ارسال می شود. با خرید فلنج فولادی از ما، به صورتی سریع و مطمئن، به اتصال و ایمنی تجهیزات صنعتی خود بپردازید. جهت سفارش و یا دریافت اطلاعات بیشتر، با ما تماس بگیرید.

کاربرد های فلنج فولادی

فلنج فولادی کاربرد های گوناگون و متفاوتی دارد. از این قطعه صنعتی در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می‌ گیرد. برخی از کاربرد های اصلی این قطعه در صنعت نفت و گاز است. لوله صنعتی در کنار فلنج فولادی کاربرد های زیادی دارد. باید بگوییم فلنج فولادی در صنعت نفت و گاز برای اتصال لوله‌ ها؛ و تجهیزات مختلف مانند مخازن ذخیره سازی، کامیون‌ های نفت، پمپ ‌ها، کمپرسور ها و سایر تجهیزات صنعتی به  کار می ‌رود. همچنین در صنعت پتروشیمی نیز از فلنج فولادی استفاده می شود. لوله صنعتی نیز همین طور است. فلنج فولادی در صنعت پتروشیمی برای اتصال لوله‌ ها و تجهیزات مختلفی مانند کوره‌ های صنعتی؛ مخازن ذخیره سازی، توربین‌ ها و سایر تجهیزات صنعتی به کار می‌ رود. از این قطعه در صنایع آب و فاضلاب نیز استفاده می شود. فلنج فولادی در صنایع آب و فاضلاب برای اتصال لوله ‌ها و تجهیزات مختلف مانند پمپ‌ ها مورد استفاده قرار می گیرد.

همچنین از فلنج فولادی در صفحات فیلتراسیون و سایر تجهیزات صنعتی به کار میرود. باید بگوییم در نیروگاه‌ ها نیز از این قطعه استفاده می شود. باید بگوییم فلنج ها فولادی در نیروگاه‌ ها برای اتصال لوله‌ ها و تجهیزات مختلف مانند توربین‌ ها، پمپ‌ ها، گرمایش ‌دهنده ‌ها مورد استفاده می شود. همچنین استفاده از این قطعه در سایر تجهیزات صنعتی نیز مرسوم است. در انواع لوله صنعتی این مورد قابل مشاهده است. صنایع دریایی نیز جای دیگری است که می تواند کاربرد های فلنج فولادی را مشاهده کرد. از این قطعه در صنایع دریایی برای اتصال لوله‌ صنعتی استفاده می شود.

محصول پیشنهادی: لوله صنعتی

 

 

مزایای فلنج فولادی

  • قابلیت تحمل فشارهای بالا
  • سهولت در باز و و بسته شدن شیرآلات از پرژه
  • سهولت در باز و بسته کردن لرزه گیرها و تعویز آنها
  • امکان باز کردن هر شاخه از سیستم خط لوله برای تعمیر و یا تعویز آن
  • دارای عمر طولانی
  • اتصال آسان به وسیله پیچ و مهره

 

مزیای فلنج فولادی

استفاده از فلنج فولادی مزیت های زیادی دارد که در این بخش به بیان آن ها می پردازیم. مهم ترین مزیت آن استحکام بالا است. فلنج فولادی با توجه به خواص ذاتی فولاد، از استحکام بالایی برخوردار است. از این در صنایع حساس مورد استفاده قرار می گیرد. از این قطعه برای اتصال تجهیزات صنعتی مانند لوله‌ ها، پمپ ‌ها و سایر تجهیزات به کار می ‌رود. مورد دیگر که در خصوص مزیت های فلنج فولادی می توان بر شمرد؛ مقاومت در برابر حرارت و فشار است. در این باره باید بگوییم که فلنج فولادی مقاوم در برابر حرارت و فشار بالا است که؛ برای صنایعی مانند صنعت نفت و گاز، پتروشیمی و نیروگاه‌ ها که با شرایطی شامل فشار و دمای بالا سر و کار دارند؛ بسیار مناسب است. همچنین قابلیت اتصال به تجهیزات مختلف را نیز دارا است. از این رو فلنج فولادی به سادگی به تجهیزات مختلفی اتصال پیدا می کند.

از جمله این موارد می توان به لوله ‌ها، اتصالات و سایر تجهیزات اشاره کرد. برای همین به اتصال سریع و آسان تجهیزات صنعتی کمک می‌کند. طول عمر بالای فلنج فولادی مزیت دیگر آن است. فلنج فولادی با توجه به خواص فولاد، دارای طول عمر بالا و ایمنی بیشتری است که؛ برای صنایعی که به دنبال صرفه جویی در هزینه هستند؛ مزیت قابل توجهی است. همچنین باید بگوییم فلنج فولادی به سادگی قابل نگهداری است؛ و تعمیر و تعویض آن به راحتی امکان پذیر است. اما یکی از محصولات مرتبط با این نوع از فلنج، محصول اتصال فولادی است. محصولات اتصالات فولادی یکی از محصولاتی هستند که کاربرد های بسیاری را در کنار فلنج ها دارند. برای آشنایی بیشتر با انواع اتصالات فولادی به لینک زیر مراجعه کنید.

محصول پیشنهادی: اتصالات فولادی

انواع فلنج

همان طور که می دانید فلنج یک اتصال دهنده است که برای اتصال دو قطعه  مورد استفاده قرار می گیرد. ازجمله قطعاتی که با فلنج به هم متصل می شوند می توان به؛ لوله، شیر، پمپ و یا تجهیزات دیگر اشاره کرد. انواع مختلفی از فلنج برای استفاده در صنایع مختلف وجود دارد. که یکی از آن ها فلنج جعبه ‌ای است. این نوع فلنج با دو صفحه متوازی از جنس فولاد یا فولاد ضد زنگ تشکیل می ‌شود. فلنج جعبه ای معمولاً در سیستم ‌های لوله‌ کشی مورد استفاده می گیرد. از این نوع فلنج  برای اتصال به پمپ‌ ها، کمپرسور ها، توربین ‌های گازی و دیگر تجهیزات استفاده می ‌شود. نوع دیگر فلنج هم فلنج گرد است که کاربرد بیشتری دارد. همان طور که از نام آن پیدا است این نوع فلنج دارای شکل دایره‌ ای دارد. و دو صفحه متوازی از جنس فولاد یا فولاد ضد زنگ است.

فلنج گرد معمولاً در سیستم‌ های لوله ‌کشی برای اتصال به شیر ها، تجهیزات جانبی و دیگر قطعات سیستم استفاده می‌ شود.  فلنج محفظه‌ ای نیز نوع دیگر این قطعه است. این نوع فلنج برای اتصال دو قطعه لوله با قطرهای مختلف استفاده می ‌شود. از این رو کاربرد بسیاری دارد.  فلنج محفظه‌ ای دارای یک سطح مخروطی است که؛ این اتصال دهنده را قادر به اتصال دو قطعه لوله با قطر مختلف می ‌کند. فلنج لبه برش دار را نیز می توان به عنوان دیگر نوع فلنج اشاره کرد . این نوع فلنج با دو صفحه متوازی با لبه‌ های برش دار از جنس فولاد یا فولاد ضد زنگ تشکیل می‌ شود.

معایب فلنج فولادی

فلنج فولادی به عنوان یکی از مهم ترین اتصال دهنده‌ ها که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد؛ فلنج فولادی هم مزایا و هم معایبی دارد. در مورد مزایای این قطعه در بخش های قبل توضیح دادیم. در زیر به برخی از معایب فلنج فولادی اشاره می‌ کنیم. یکی از مهم ترین معایب فلنج فولادی وزن سنگین آن است. باید بگوییم فلنج فولادی به دلیل استفاده از جنس فولاد، دارای وزن سنگینی است؛ که این مورد ممکن است در حمل و نقل و همچنین در نصب مشکل ساز باشد. و هزینه های سربار زیادی را ایجاد می کند. مورد دیگری که می توان به آن اشاره کرد هزینه بالا آن است. که این مورد به دلیل استفاده از مواد با کیفیت بالا و همچنین فرایند های تولید پیچیده است. که باعث می شود هزینه فلنج های فولادی بالا ‌باشد.

زمان نصب طولانی نیز مورد دیگری است که درخصوص معایب این قطعه صنعتی می توان برشمرد. نصب فلنج فولادی نیاز به ابزار های خاص و همچنین توانایی‌ های فنی خاصی دارد. که این مورد ممکن است زمان نصب آن را طولانی کند. در صورتی که فلنج فولادی در معرض شرایط آب و هوایی نا مناسب یا مواد شیمیایی باشد؛ خوردگی و زنگ زدگی در آن رخ می دهد. که  این باعث کاهش عمر مفید آن خواهد شد. همان طور که در صورت خوردگی ذکر شد؛ فلنج ها نیاز به تعمیرات و نگهداری دارد تا عمر مفید آن افزایش یابد.

راه های ارتباطی

telephone-call

شماره تماس: 

021-22392688

021-22392699

whatsapp (1)

واتساپ:

09120383889

location

آدرس:

تهران، الهیه